Senior class of ’14 decisions
UC BERKELEY
Nisha Balabhadra
Aditya Bhumbla
Domenic Bottini
Quentin Chau
Christopher Goodman
Sarah Guo
Cindy Ho
Yifan Jin
Ellen Kuo
Charles Li
Norvin Louie
Marnie Lowe
Deepak Matharu
Mia Nakajima
Mahek Pathak
Dvir Reif
UC DAVIS
Rainier Austin
Noreen Brar
Christian Fahrney
Shannon Geary
Tiffany Jow
Anand Kannan
Devashish Kashikar
Lea Kraemer
Robin Lampron
Rosemarie Majdalani
Qi Tian
Anita Yu
UC IRVINE
Truc Dinh
Alaina Harwood
Raim Ul Islam
Brandon Kurtz
Briana Monis Hernandez
Tyler Randall
Jenna Wondka
UC LOS ANGELES
Sai Alam
Samantha Fisch
William Hsiao
Ravid Reif
Kelsey Williams
UC MERCED
Shawntel Becerra
UC RIVERSIDE
Sabrina Cheung
Abigail Chong
Ashka Thakur
UC SAN DIEGO
Michael Chin
Andrew Downs
Simon Huang
Bum Sik Hwang
Patrick Tam
Neil Tu
UC SANTA BARBARA
Austin Downum
Hannah Gabler
Nofil Siddiqi
Tristan Starck
UC SANTA CRUZ
Adianez Ampil
Jonathan Annunziato
Rishika Baral
Reynaldo Espanola
Omid Golchehreh
Warren Goodson
Spencer Hight
Amber Kan
Justin Lau
Kacey Lew
Ismael Montanez
Dennis Naroditskiy
Abigail Radermacher
Celine Shi
Zhixu Wang
Carissa Yen
CAL POLY POMONA
C
arissa Chan
Rhianna Lamison
Chae Young Meng
CAL POLY SLO
Monica Bari
Sara Bilich
Matthew Bluestein
Lindsey Chalmers
Gabrielle Chen
Kathryn Clark
Natali Feyzbakhsh
Aidan Hartnett
Connie Hsieh
Catherine Kraska
Joseph Lofaso
Joshua Mann
Lindsay Mann
Sarah Monday
Kylie Ortega
Kate Panos
Bryce Powada
Hans Schumann
Andrew Thayer
Tiffanie Tran
Anthony Velasquez
Reyna Venkatesh
Mitchell Walker
Eric Yee
Breannah Yeh
CA MARITIME ACAD
Robert Ellery
Scott Rebro
Pamela Switzer
CSU CHANNEL ISLANDS
Austin Pisciotta
CSU DOMINGUEZ HILLS
Bridget Heins
CSU CHICO
Jose Balatbat
Jon Bernardo
Alec DeLillo
Gabrielle DeSanti
Amy Dittman
Peter Downey
Francesca Gaeta
Christopher Heath
Sarah Judd
Nicholas Kenmille
Magdalene Laskovics
Trenton McClure
Sarah Noble
Nathaniel Patocchi
Cameron Santos
Kelly Wright
CSU EAST BAY
Dev Banerjee
Trina Cautiverio
Lauren Fabre Legaspi
Stephanie Lamarre
Aileen Mandilag
Truworq Melaku
Tyler Mosbacher
Dominique Nunez
Jake Thomas
Yangqiyue Cindy Wang
Tamara Zarate
CSU FRESNO
Nicholas Allman
Nicole Price
CSU FULLERTON
Christina Wing
CSU HUMBOLDT
Jayme Robison Clegg
CSU LONG BEACH
Justine Chang
Jamie Filosa
Mindee Marek
CSU LOS ANGELES
Sydney Kralj
CSU MONTEREY BAY
Samantha Chang
CSU SACRAMENTO
Marisa Alves
Chelsea Arnold
Brandy Bondoc
Joshua Fong
Brady Garner
Matthew Ridgers
Ashley Sweeny
SAN DIEGO STATE UNIV.
Sarah Augello
Nicole Beauchemin
Jacob Bernard
Dishant Bhatt
Sergio Frias
Andrew Gasparini
Kylee House
Maxwell Kagan
Tyler Kutscher
Robert Rowenhorst
Amir Sagafi
Tyler Stevenson
Victor Uwakwe
Stephen Waltrip
SAN FRANCISCO STATE UNIV.
Adre Ana Bermudez
Maya Canales
Odessa Garay
Kelly Gross
Justin Ko
Austin Lau
Samantha Lorenzo
Cheyenne Maier
Melissa McElroy
Madelyn Ramsey
Ian Tobia
Jason Yee
Sarim Zaman
CSU SAN MARCOS
Michelle McQuiston
Colleen Tolan
SAN JOSE STATE UNIV.
Jordan Agawa
Lars Aquinonez
Samuel Canter
Paris Colunga
Micah Demong
Jonathan Feldman
Shannon George
Jazzmine Graham
Seunghee Han
Alexander Kan
Hope Kasin
Stephanie Koo
Eden Kovler
Brenda Lee
Ryan Mai
Austin Nejat
Francisco Nunez
Olivia Percivalle
Nancy Perez
Hanna Reynolds
Kaitlyn Schimberg
Kristina Sun
Taylor Tsuji
SONOMA STATE UNIV.
Brianna Bartlik
Nicole Bridges
David Call
Michaela Darden
Karly DeMain
Logan Fischer
Breanna Gaither
Lauren Gunn
Brittany Jepson
Danielle Re
Jay Rogers
Troy Strickland
Janelle Suico
CSU STANISLAUS
Jeffrey Huettenhain
CA BAPTIST UNIVERSITY
Shannon Johnson
CA COLLEGE OF THE ARTS
Ju Ae Hong
CA LUTHERAN UNIV
Holly Hart
CHAPMAN UNIV
Olivia Dadgari
Natalie Ordway
Nicole Schofield
COGSWELL POLYTECHNICAL
Shayden Adams Hart
Crystal Wakamiya
LOYOLA MARYMOUNT
Mari Carlson
Matthew Lorenz
MILLS COLLEGE
Richa Goyal
PEPPERDINE UNIVERSITY
Hannah Robbins
Gregory Virant
POINT LOMA NAZARENE UNIV
Jessica Kroeckel
SANTA CLARA UNIV
John Niles
ST. MARY’S COLLEGE
Austin Chauvin
Zachary Lowe
Subhan Niazi
Bianca Pavone
STANFORD UNIVERSITY
Esha Maiti
UNIV OF SAN DIEGO
Blake Bierwith
Jake Garwood
Spencer Glazzy
UNIV OF SAN FRANCISCO
Max Bramer
Minh Thy Ha
UNIV OF SOUTHERN CAL
Noah Bergman
Harshini Chengareddy
Madison Ricks
UNIV OF THE PACIFIC
Amanda Brady
Ashwin Grewal
Annie Horschman
Jonah Pelayo
WHITTIER COLLEGE
Kirsten Trout
WILLIAM JESSUP UNIV
Caitlyn Quindoy
BERKELEY CC
Nicole Valdez
BUTTE CC
Leah Fournier
Katherine Mazetis
CHABOT CC
Ivan Chen
Elizabeth Granger
Joseph McDonnell
COLLEGE OF THE CANYONS
Lauren Davies
DE ANZA CC
Elise Chang
DVC
Abdu Abdoulmawla
Sarah Abiharb
Fernando Aguila
Samra Anees
Shriram Apte
Melika Ardestani
Devin Arnold
Serena Bandtell
Benjamin Bandurraga
Samuel Barish
Nicholas Barnett
Alondra Belloso
Matthew Bender
Chandler Borrero
Ross Botelho
Michael Braden
Matthew Bridges
Aundrea Bronson
Blake Robert Brown
Faan Chan
Willie Chan
Angelina Chelakhsaeva
Andrew Chin
Robert Chou
Eric Chu
Conrad Cornwell
Christopher D Amore
Alan De Vera
Nicole DeCosta
Stefano DeNardi
Jacques Descoust
Shaheen Eshghipour
Mahe Fifita
Jacob Furrer
Charvee Goel
Kristen Hannah
Saamia Haqiq
Nisha Harinsuit
Sydney Harris
Ryan Haswell
Drake Hendrickson
Timothy Hoffman
Ashleigh Howick
Lindsay Huber
Melissa Jayasuriya
Talib Khweled
Yunha Kim
Alexandra Lee
James Legrama
Tiffany Limon
Austin Locy
Peter Macaluso
Dannica Maes
Andrew Massa
Ryan Maynard
Nael Merlin
Sean Molloy
Kevin Nguyen
Moa’tasem Odeh
Collin Oslund
Dylan Palmer
Amber Parmeley
Megan Persing
Lindsey Phuon
Drew Powers
Anjali Prakash
Kyle Randall
Atiya Rashid
Sonali Rawat
Nicholas Reece
Jasmine Rinear
Corey Robinson
Rachel Rodrigue
Jacob Ryan
Zsanett Sarkany
Kellie Schulze
Ajia Scott
Touron Shah
James Sirota
Sabrina Sordini
Tanner Stone
Ashley Sullivan
Alecsander Tacconi
Ethan Tessman
Kyle Tom
Jalen Tribble
Brian Vicente
Madison Wade
Anna Worth
Kirill Yantikov
Christopher Zabaneh
LAS POSITAS
Sean P Anderson
Pammela Anzola
Jefferson Armanini
Andrea Asencios
Garrett Balthasar
Christian Barbero
Luke Barbero
Jeremiah Bell
James Bridgford
Mario Canestro
Phillip Cornejo
Gabriel Costa
Samuel Dahmen
Cassidy Davis
Everardo De La Torre
Jose Delgado
Erica Drake
Zachary Duba
Louisa Felipe
Nicholas Fleming
Valerie Fong
Amanda Fornataro
Stacy Franz
Aitana Gonzalez
Cameron Goularte
Elyse Greb
Ryan Harkins
Kelly Harp
Maria Harral
Madison Hart
Dean Heinz
Colin Huey
Joshua Ip
Garen Kissoyan
Claire Koupal
Daniel Marez
Andrew Marks
Alysha Mock
Trang Nguyen
Erik Norton
Marcus Onsurez
Zachary Page
James Parkinson
Daniel Patteson
Piper Pontrelli
Monica Ramirez
Lasya Shah
Omar Shair
Sasha Siler
Duncan Silva
Trevor Smith
Nicole Snashall
Bailey Standley
Aidan Tirado
Armand Tirado
Zachary Wallace
Kristina Whitney
Cameron Wong
Spencer Wood
Douglas Xiques
LOS ANGELES CC
Billy Colston
MENDOCINO CC
Sarah Ensley
NORTHWESTERN PREP
Peter Kravariotis
ROGUE VALLEY CC
Brooke Hyrn
SAN JOAQUIN DELTA CC
Spencer Dokken
SANTA BARBARA CC
Cassidy Enders
Antonio Espana
Jordan Farrell
Tobi Ladipo
Anthony Leal
Amanda Lopez
Kyle Martin
Alicia Mickley
Hunter Qualls
Calvin Smith
Wyatt Starman
Chase Weaver
Taylor Wyrsch
SANTA MONICA CC
Olu Aganjuomo
SIERRA CC
Jasmyn Gonzales
Jordyn Tomren
Cayden Vizenor
WEST VALLEY CC
Jessica Allen
ALABAMA
AUBURN UNIV
Leah Armstrong
Spencer Lee
UNIV of ALABAMA
Karina Coty
Jessica Willins
ALASKA
UNIV of ALASKA SE
Madison Bargas
ARIZONA
ARIZONA STATE
Brian Hoyt
Connor Lax
Natalie Willins
EASTERN CC
Ian Rogers
NORTHERN ARIZONA UNIV
Jaiyeshri Gopal
Cameron Meier
UNIV OF ARIZONA
Sean B Anderson
Kimberly Brown
Samuel Cabral
Erin Cantoni
Lindsay Delsoldato
McKenna Gin
Zachary Haase
Samvika Mehra
Alexandra Miller
Charles Nault
Kallan Thomas
Andrew Zheng
COLORADO
COLORADO MESA
Genevieve Giansante
COLORADO STATE
Troy Wilkinson
UNIV OF COLORADO
Reilly Fankhauser
Madison Lanpher
Kurt Olson
UNIV OF DENVER
Kyle Rogers
CONNECTICUT
U of CONNECTICUT
Erika Kam
Seth Rackmil
DELAWARE
UNIV of DELAWARE
Petra Reyes
FLORIDA
LYNN UNIVERSITY
Angelo Beacon Paglia
HAWAII
UNIV of HAWAII
Sophie Zettle
IDAHO
BOISE STATE
Katherine Flom
Michael Hansen
Daniel Lindberg
Cameron Owen
ILLINOIS
DePAUL UNIVERSITY
Mary Watson
NORTHWESTERN U
Amol Sharma
U of ILLINOIS CHAMPAIGN
Kevin Dong
Mitchell Lum
Sailesh Subashbabu
INDIANA
PURDUE UNIV
Juliana Ilmain
Jessica Ma
Jiehee Suh
IOWA
IOWA WESTERN
Hannah Baker
KANSAS
UNIV of KANSAS
Olivia Coite
Kyle Hornsby
MASSACHUSETTS
BERKLEE COLLEGE of MUSIC
Joseph Marchuk
MIT
Katherine Camenzind
UNIV of MASSACHUSETTS
Jennifer Kawaguchi
MARYLAND
JOHNS HOPKINS
Richard Um
MINNESOTA
U of MINNESOTA
Hannah Hitchcock
Tyler Kenney
Matthew Pray
Molly Williams
MISSOURI
WASHINGTON UNIV
Preethika Rajsekar
NEBRASKA
CREIGHTON UNIV
Cindy Kanga
NEVADA
U of NEVADA RENO
Sean Barnard
Joshua Brown
Spencer Carson
Mario Diaz
Connor Merchant
Grant Muzzio
Jessica Parikh
Paige Rodriguez
Erica Welch
NEW JERSEY
MONMOUTH UNIV
Mackenzie Rendich
SETON HALL UNIV
Mohammed Syed
NEW MEXICO
SANTA FE UNIV of
ART & DESIGN
Jordan Anderson
Emily Curley
Madeleine Pisio
NEW YORK
CORNELL UNIV
Jonathan Chan
Menchus Quan
Taylor Sandoval
NEW YORK UNIV
Joshua Cavalier
Angela Pardini
PACE UNIVERSITY
Dakota Saferite Elkin
ST. JOHN’S UNIV
Simone Edwards
NORTH CAROLINA
U of NORTH CAROLINA
Cole Hulse
OHIO
FRANCISCAN UNIV
Erin Phillips
OKLAHOMA
UNIV of TULSA
Adam Bensalah
OREGON
GEORGE FOX UNIV
Mark Nathlich
LINN-BENTON CC
Mason Farrell
OREGON STATE
Grant Halpin
David Martinez
Brett Ransom
Madison Southwick
Claire Williamson
PORTLAND CC
Zachary Dighans
SOUTHERN OREGON
Alexandra Bringer
UNIV of OREGON
Shalini Avasarala
David Crinnion
Adrianus Ekelmans
Ameek Ghuman
Madeline Potter
Hailey Thompson
Melania Winslow
WESTERN OREGON
Claire Rondum
PENNSYLVANIA
BUCKNELL UNIV
Uttam Kumaran
CARNEGIE MELLON
Tanya Talwar
DREXEL UNIVERSITY
Vishakha Hariawala
PENN STATE
Jaime Preston
SOUTH CAROLINA
CLEMSON UNIV
Corey Hulse
U of SOUTH CAROLINA
Joshua Szabo
TEXAS
BAYLOR UNIV
Christian Son
SOUTHERN METHODIST
Hussain Khan
TEXAS TECH
Andreas Dreifuerst
Mark Lindahl
U of TEXAS AUSTIN
Pranav Padmanabha
UTAH
BRIGHAM YOUNG
Sarah Blatter
Dean Despain
Dallin Slavens
John Webster
UNIV of UTAH
Annette Madera
Carolyn Sutter
Michael Swisher
UTAH STATE UNIV
Marshall Richins
WESTMINSTER
Zoe Reik
VIRGINIA
GERMANA CC
Rayanna Smith
WASHINGTON
BELLEVUE CC
Sarah Harkleroad
CENTRAL WA
Andie Toetuu
NORTHWEST UNIV
Emilie Heisel
U of WASHINGTON
Jasmine Dohemann
Sung Meen Hong
Ryan Pratt
Pulith Silva
WASHINGTON ST
Alexandra Farley
Robyn Hollfelder
Zachary Morgan
WESTERN WA
Alexandra Villafuerte
WASHINGTON DC
GEORGE WASHINGTON
Ashton DeLano
WISCONSIN
MILWAUKEE SCHOOL of
ENGINEERING
Andrew Ramirez
CANADA
UNIV of WATERLOO
Aditya Patil
FRANCE
AMER UNIV of PARIS
Lauren Tortolero
VOCATIONAL
ACADEMY of ART UNIV
Kamari Colon
Laine Renfro
EX’PRESSION COLLEGE
Miranda Dionisio
Jake Jernigan
MILITARY
AIR FORCE
Derek Leung
Justin Linden
AIR FORCE ROTC
U of ARIZONA
Taehon Lee
ARMY
Tyler Jachowski
MARINES
Cailin Jensen
Jared Toth
NAVY
Antonio Solis
WORK
Austin Anaya
Maximilian Boehler
Connor Carwin
Brandon Char Lee
Adelle Cooper
Eric Forseth
Gabrielle Hofius
Cole Merrick
UNDECIDED
Dazha Johnson
Ashley Roehrs
Kayla Velasquez
GAP YEAR
Mark Jones
Mikaila Pidgeon
Jessica Ramsey
Gabrielle Rienhart
MISSION
Ian Ludeman
Michael Reagan